Вхід
Увійти з: 

Конгрес українців закликає світ визнати Голодомор актом геноциду всіма урядами держав та ООН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Світовий конгрес українців закликає міжнародне співтовариство зміцнити свої зусилля, спрямовані на подальше підвищення міжнародної обізнаності про Голодомор та сприяння визнанню Голодомору актом геноциду всіма урядами держав світу та ООН. Всупереч намаганням комуністичних владних структур знищити український народ та спробам дезінформувати і стерти з людської пам’яті злочини Голодомору, сьогодні правда про нього добре задокументована. На цьому наголошує Світовий конгрес українців у своїй заяві з нагоди 85-ої річниці Голодомору 1932-1933 років, текст якої передано УНІАН. «У суботу, 25 листопада, міжнародна спільнота приєднається до світового українства у вшануванні жертв Голодомору 1932-33 років – геноциду українського народу, який залякав, але не зламав українську націю в своєму прагненні жити в гідності та на свободі», – йдеться у документі.

Світовий конгрес українців повідомляє, що вони розпочинають пам’ятні заходи до 85-ої річниці Голодомору, які відбуватимуться упродовж року і завершаться в листопаді 2018 року. «Обов’язком кожного, хто живе у вільному світі, є врахувати уроки Голодомору не лише з метою підтримки українського народу, але й для захисту принципів правди, демократії та основних людських прав», – підкреслюється в заяві. Світовий конгрес українців закликає міжнародне співтовариство зміцнити свої зусилля, спрямовані на подальше підвищення міжнародної обізнаності про Голодомор та сприяння визнанню Голодомору актом геноциду всіма урядами держав світу та Організацією Об’єднаних Націй. «Світовий конгрес українців також закликає всіх нащадків жертв Голодомору стати голосом членів родини, які більше не можуть говорити самі за себе. Нам треба помолитись за душі жертв Голодомору, запалити свічку пам’яті про них та розповісти їхні спогади», – додали автори заяви.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.Однак, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту цієї трагедії. Цьогоріч такою темою є «Голодомор – помста за свободу, помста за революцію». У Києві та інших містах України відбудуться жалобні заходи із вшанування пам’яті жертв Голодоморів.

У Палаті громад (нижня палата парламенту Великої Британії) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу. Про це ішлося під час дебатів про Голодомор, які відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту, повідомляє УНІАН. Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем. За її словами, вона вже не вперше бере участь у дебатах на цю тематику та постійно закликає уряд Британії визнати Голодомор в Україні геноцидом.

“Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом”, – наголосила Лейтем. Вона заявила, що український Голодомор був навмисно організованою Йосипом Сталіним кампанією, щоб знищити значну частину українського населення. На переконання Лейтем, з історії про Голодомор необхідно засвоїти важливі уроки, аби “забезпечити, що світ ніколи знову не буде сліпим перед такими широкомасштабними злодіяннями”. Лейтем підтримав член Лейбористської партії Стівен Паунд: “Те, що сталося в Україні, те що сталося під час Голодомору, було геноцидом. Не більше, не менше”. Такої ж позиції дотримується член Шотландської національної партії Карол Монаган, яка наголосила, що уряд Шотландії продовжує дотримуватися позиції підтримки України та висловлює солідарність з українським народом.

Сенат штату Вашингтон (США) схвалив резолюцію, що визначає Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом. Про це повідомляє посольство України в США. Сенат штату Вашингтон прийняв резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. “Голодомор був геноцидом, влаштованим Йосипом Сталіним і радянським режимом проти народу України”, – йдеться у резолюції.

Рішення про схвалення резолюції було прийнято одноголосно. Автором резолюції є сенатор штату Вашингтон від Республіканської партії Марк Мілощіа. Участь у слуханнях взяв Почесний консул України в Сіетлі Валерій Голобородько, який передав лист-подяку Посла України в США Валерія Чалого Лейтенант-губернатору штату Вашингтон, Президенту Сенату Сайрусу Хабібу. Раніше США в офіційних зверненнях визначали Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом.

Депутати польського Сейму спеціальною ухвалою вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні. Як передає Польське радіо, в одностайно прийнятій ухвалі парламент Польщі підкреслив, що XX століття позначилося злочинами радянського тоталітаризму. Також у документі згадується про десятки тисяч поляків, які на рівні з українцями загинули внаслідок штучного голоду, організованого сталінським комуністичним режимом. Польські депутати нагадали у документі про те, що в 1932-33 роках внаслідок свідомо спланованої акції, було до смерті заморено голодом кілька мільйонів людей. “Депутатки та депутати схиляють голови на знак шани мільйонів жертв Великого Голоду і єднаються в болі з українським народом. Польський Сейм також вшановує кількадесят тисяч поляків, які загинули внаслідок цієї злочинної акції. Їхня жертва закликає до увіковічнення пам’яті”, – йдеться в ухвалі. Окрім того, Сейм звернувся до наукових та культурних установ Польщі із проханням розпочати невідкладні дії, спрямовані на документацію цього злочину. У Польщі планують встановити пам’ятник жертвам Голодомору в Україні, найймовірніше, його встановлять у Варшаві.

Депутати парламенту Португалії підтримали резолюцію про визнання Голодомору в Україні геноцидом. Про це йдеться у повідомленні на сайті парламенту Португалії. В ухваленому документі португальський парламент засуджує Голодомор в Україні у 1932-1933 роках визнає його геноцидом з боку “тоталітарного комуністичного режиму Сталіна”. “Висловити солідарність з народом України і визнати (Голодомор – ред..) геноцидом, що призвів до загибелі близько 7 мільйонів українців у 1932-1933 роках в Україні”, – йдеться у тексті  резолюції. Також у тексті рішення йдеться про те, що парламентарі Португалії закликають “засудити всі форми тоталітаризму і злочини проти людства, такі як ті, що сталися у тридцяті роки в Україні”.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/2262594-kongres-ukrajintsiv-zaklikae-svit-viznati-golodomor-aktom-genotsidu-vsima-uryadami-derjav-ta-oon.html

 

 

Поділитися.

Залишити ВідповідьРедакція не несе відповідальності зі зміст коментарів читачів. Вся відповідальність за зміст лягає на коментаторів.

Увійти з: